دریچه خورشیدی

دریچه تنظیم هوای گردابی یا دریچه خورشیدی جهت فضاهای با ارتفاع 2.6 تا 4 متر و اختلاف دمای هوای تهویه شده و دمای اتاق از +10 الی -10 درجه سانتی گراد و جهت دهش ، برگشت و یا تخلیه هوا طراحی شده اند. به دلیل شکل و طراحی خاص پره این دریچه ها، هوای ورودی به فضای تهویه شده به صورت گردابی (چرخشی) در می آید. در نتیجه آن همانند دریچه های سقفی گرد تخت و برجسته هوای خروجی از این دریچه ها به صورت همگن در 360 درجه پخش می شود

همچنین به دلیل اختلاط زود هنگام هوای دمیده شده از دریچه گردابی با هوای محیط تهویه شده (اختلاط در طول پرتاب کم) هوای خروجی از دیفیوزر با هوای اتاق به سرعت هم دما می شوند ساختار این نوع دریچه که بافشار دستگاههای پرس پانچ میگردد واین شیارهای تعبیه شده برسطح صفحه دریچه خورشیدی ،عملیات دهش ومکش هوارادردهانه انشعاب هوا به صورت گردابی به عهده میگیرد وهمچنین استفاده از فیلتر مخصوص جهت دریچه خورشیدی برای اتاقهای تمیزجزء الزامات این نوع دریچه هست ،بهره گیری از تیغه های خودنگهدارنده که با خمکاری وبرش درسطح دریچه ایجاد شده ،باعث ایجاد یک سیستم واحد ویکپارچه دربدنه دریچه شده به همین علت شستشو ونظافت دریچه های خورشیدی خیلی آسانتر از دریچه های مدل قدیمی وسنتی میباشد.

از دیگر مزایای دریچه های گردابی یا خورشیدی می توان به از بین رفتن برجستگی ها که باعث به حداقل رسیدن انباشت گرد و غبار و طول پرتاب و سرعت مناسب و ظرفیت دبی هوای بالا اشاره کرد. به همین دلیل این دریچه ها مناسب ترین گزینه جهت استفاده در انواع اتاق تمیز می باشد.

باید اشاره شود که بیش ترین کاربرد را در اتاق های تمیز یا کلین روم دارا می باشد ، این نوع دریچه ها بمنظور ایجاد جریان اختلاطی کامل با طول پرتاب نسبتا بلند استفاده میگردد .

ویژگی های دریچه خورشیدی

  • نام محصول : دریچه های دیفیوزر گردابی و خورشیدی
  • متریال : پروفیل و ورق از جنس آلومینیوم بضخامت 1 میلیمتر
  • رنگ : پودری الکترواستاتیک و چرمی
  • ابعاد : طبق سفارش ، ابعاد استادارد 60*60