دمپرهای صنعتی

اصولا دمپرهای صنعتی هم به مانند دیگر دمپر ها جهت کنترل ميزان دبي هوا در کانال ها و دريچه ها ونیز در مسیر غبارگیرها به کار مي رود و عملكرد آن در كانال هاي هوا دقيقا همانند شير آب در خطوط لوله آب رساني است .

اصولا دمپرهای صنعتی جهت کنترل ميزان دبی هوا وانتقال مواد وهمچنین در مسیر غبارگیرها به کار می رود و عملكرد آن در كانال هاي هوا دقيقا همانند شير آب در خطوط لوله آب رسانی است . بدين منظور كه هم برای قطع و وصل و هم براي كنترل ميزان جريان به كار برده می شود. اين عمل توسط پره هاي تعبيه شده که در اين مدل از نوع دیسکی می باشد صورت می پذيرد اين کنترل دبی هوا در مواقعی که نياز به هوا دهی در يك ناحيه و يا در يك فصل از سال و نيز براي کنترل سرعت و تنظيم هوا دهی مناسب در شاخه هاي مختلف كانال باشد اهميت پيدا مي کند.

دمپر کانال‌ها وسیله ای برای متوقف کردن یا تنظیم جریان هوا وغبار در کانال‌ها هستند. ممکن است دمپر روی خط اصلی کانال هوا قرار گیرد و یا ممکن است روی هر خط فرعی اتاق به اتاق دمپر کانال قرار گیرد تا هوای ورودی به اتاقی که بلااستفاده است مسدود گردد و یا هوای ورودی (هوای گرم یا سرد) به هر اتاق تنظیم گردد. دمپر کانال ها به دو شیوه دستی و اتوماتیک تنظیم می شوند. دمپرهای دستی بوسیله دسته دمپری که روی فضای بیرونی دمپر تعبیه شده است تنظیم می شوند.

دمپر دستی در دو نوع گرد و چهارگوش قابل عرضه می باشد. همچنین این نوع دمپرها با پره تک لایه با هندسه V شکل و یا به صورت پره دولایه با هندسه ایرفولی قابل عرضه می باشند. جهت هوابندی بهتر، در صورت نیاز مشتری، روی محل اتصال شفت پره به قاب از نوار هوابند استیل استفاده می شود. قابلیت اضافه کردن نوار هوابند لاستیکی سیلیکونی روی لبه پره جهت به حداقل رساندن نشتی هوا هنگام بسته بودن کامل دمپر نیز وجود دارد. دمپر کانال های دستی به دو صورت پره متقابل برای کنترل بیشتر روی دبی و پره موازی برای قطع سریع تر جریان هوا قابل تولید هستند..

کاربرد دمپر صنعتی

در محیط‌های صنعتی جریان هوای مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است. برای همین در این محیط‌ها از دمپر صنعتی استفاده می‌شود تا به وسیله آن تهویه هوا و همچنین گرمایش و سرمایش به خوبی صورت بگیرد. استفاده از این دمپرها در محیط‌های صنعتی و تجاری بسیار مهم است. چرا که در برخی از روزهای سال و در شرایط خاصی که امکان عبور جریان هوا به راحتی وجود ندارد، این دمپرها نقش مهمی ایفا می‌کنند. دمپرهای صنعتی در ورودی هوا یا در مسیر کانال نصب می‌شوند و تنظیم فشار هوا و قطع و وصل کردن جریان هوا از طریق آنها صورت می‌گیرد. همچنین این دمپرها میتوانند از ورود گرد و غبار و حشرات به محیط جلوگیری نمایند. اغلب دمپرهای صنعتی از جنس گالوانیزه و آلومینیوم می‌باشند.

دمپر صنعتی یک اهرم در بیرون داکت خود دارد که از طریق آن به حرکت درمی‌آید. در مدل‌های موتوری آن هم کنترل و تنظیم جریان هوا بدون دخالت دست و به صورت کاملا اتوماتیک صورت می‌گیرد. حرکت پره‌های دمپر میتواند به صورت موازی یا متقارن باشد.

قیمت دمپر صنعتی

دمپرهای صنعتی در انواع مختلف و همچنین در ابعاد و اندازه‌های متفاوتی موجود هستند. این دمپرها میتوانند در سیستم‌های بزرگ و پیچیده به بهترین شکل عمل کنند و جریان هوا را به بهترین صورت انجام دهند. از این رو بر اساس نوع سیستم باید از دمپر صنعتی مناسبی استفاده شود. قیمت این دمپرها هم بر اساس مواردی چون ابعاد و اندازه و همچنین محیط قرارگیری متغیر است. از طرفی آلیاژ مصرفی در ساخت دمپر و نوع تیغه نیز در تعیین قیمت دمپر صنعتی تاثیر دارد. از این رو بهتر است برای اطلاع از قیمت دقیق این دمپرها، با شرکت‌های فروش در این زمینه تماس حاصل فرمایید.

انواع دمپر صنعتی

دمپرها از نظر موقعیت نصب به سه دسته دمپرهای ورودی، دمپرهای خروجی و دمپرهای جعبه‌ای تقسیم می‌شوند. همچنین این دمپرها را میتوان بر اساس مکان و نحوه استفاده به انواع زیر تقسیم کرد:

  •        دمپر چهارگوش صنعتی پره متقابل
  •  دمپر چهارگوش صنعتی پره موازی
  •    دمپر گرد صنعتی پره موازی
  • دمپر گرد صنعتی پره متقابل    

ویژگی های دمپرهای صنعتی

  • نام محصول : دمپرهای صنعتی
  • متریال : گالوانیزه –استیل وورقst37
  • ضخامت: بنا به سفارش مشتری بضخامت 1الی16میل
  • ابعاد : طبق سفارش ونیاز مشتری تولید میگردد