سیستم شوتینگ ملحفه

 

ناودان های خشکشویی در هتل ها در هر طبقه قرار می گیرد تا امکان انتقال لباس ها و ملحفه های کثیف هر اتاق را به صورت صحیح و بدون نیاز به آسانسور و پله به رختشویی هتل فراهم سازد. کانال های شوت باید طوری به هم متصل شوند که از هرگونه صدمه به لباس و ملحفه های شوت شونده جلوگیری شود. شرکت سبلان تهویه یکی از قدیمی ترین و با تجربه ترین شرکت ها در طراحی و ساخت سیستم شوتینگ ملحفه در تهران و ایران  میباشد که میتوانید تجربه مناسبترین قیمت به همراه بالاترین کیفیت را برای شما به ارمغان آورد.

 سیستم شوتینگ ملحفه چیست؟

به طور کلی کلیه سیستم‌های شوتینگ از نظر کاربرد و کارایی به یک شکل هستند و جهت انتقال مواد به خارج از ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند. سیستم شوتینگ ملحفه نیز به همین صورت است و از آن در ساختمان‌های مختلفی جهت انتقال ملحفه و لباس‌های کثیف استفاده می‌شود. برای مثال این سیستم در هتل‌ها و بیمارستان‌های بزرگ و چند طبقه که از مراجعه کنندگان زیادی برخوردار هستند استفاده می‌شود تا عمل انتقال ملحفه در طی روز سریعتر انجام شود. در واقع با استفاده از سیستم شوتینگ ملحفه میتوان سطح بهداشت در این محیط‌ها را افزایش داده و سرعت شستشوی ملحفه‌ها را زیادتر کرد. با اجرای سیستم شوتینگ ملحفه میتوان عمل جمع آوری ملحفه‌های کثیف و انتقال آنها به رختشویخانه را با سرعت بیشتری انجام داد.

محل نصب شوتینگ ملحفه

سیستم شوتینگ ملحفه برای شرکت‌های صنعتی، هتل‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و محیط‌هایی از این قبیل کاربرد دارد. در واقع در هر ساختمان چند طبقه‌ای که نیاز به انتقال ملحفه و لباس به شکل سریع باشد، میتوان از این سیستم‌ها استفاده کرد. در رابطه با محل نصب سیستم شوتینگ ملحفه هم باید اشاره شود که کلیه شوتینگ‌ها را میتوان در لابی مشترک، بالکن و یا راه پله نصب کرد. پس از نصب میتوان به راحتی لباس‌ها و ملحفه‌های کثیف را از طریق کانال شوتینگ ملحفه به بخش جمع آوری ملحفه در پایین ساختمان انتقال داد.

ویژگی‌ها و مزایای سیستم شوتینگ ملحفه

 

ویژگی‌ها و مزایای سیستم شوتینگ ملحفه

 

با نصب و اجرای سیستم شوتینگ ملحفه میتوان به مزایای زیر دست پیدا کرد:

1-     انتقال ملحفه‌ها را میتوان در هر زمان و چند بار در روز انجام داده و در وقت خود صرفه جویی زیادی کرد.

2-     وجود این سیستم‌ها باعث می‌شود تا نیازی به انباشت و جمع آوری ملحفه‌های زیاد در محیط نباشد و بتوان آنها را خیلی سریع به بخش جمع آوری انتقال داد.

3-     این سیستم همچون سیستم شوتینگ زباله، سبب تامین آسایش کارکنان و ساکنین ساختمان‌ها می‌شود.

4-     با وجود سیستم شوتینگ ملحفه دیگر نیازی به انرژی و صرف وقت نیروهای انسانی جهت استخراج ملحفه‌ها نبوده و میتوان سبب ذخیره نیروی انسانی شد.

5-     با اجرای سیستم شوتینگ ملحفه میتوان ملحفه‌ها یا لباس‌های کثیف را خیلی سریع از فضا خارج کرد و از این طریق به تمیز ماندن فضا و افزایش بهداشت ساختمان کمک کرد.

6-     با وجود سیستم شوتینگ ملحفه، بار ترافیکی آسانسور کاهش پیدا کرده و از این طریق در مصرف برق ساختمان هم صرفه جویی می‌شود.

اجزای مهم سیستم شوتینگ ملحفه

 

اجزای مهم سیستم شوتینگ ملحفه

 

شوتینگ ملحفه و شوتینگ زباله هر دو دارای اجزای مشترکی از جمله کانال اصلی یا بدنه، دریچه شوت، سرعتگیر، سیستم شستشو و کلاهک مکانیکی هستند. در زیر به بررسی بیشتر هر یک از این موارد می‌پردازیم.

·        کانال شوتینگ ملحفه

مهمترین جز سیستم‌های شوتینگ، کانال است که انتقال و هدایت زباله یا ملحفه‌ها از طریق آن صورت می‌گیرد. این کانال‌ها اکثرا به شکل گرد ساخته می‌شود تا انتقال مواد خیلی راحت‌تر صورت بگیرد. کانال‌های شوتینگ ملحفه اغلب از جنس استنلس استیل یا ورق‌های گالوانیزه ساخته می‌شوند تا دوام و طول عمر بیشتری داشته باشند. در رابطه با قطر کانال‌ها هم باید اشاره کرد که بسته به شرایط میتوان اندازه‌های مختلفی برای کانال شوتینگ در نظر گرفت. اما معمولا قطر این کانال‌ها بین 50 تا 60 سانتی متر در نظر گرفته می‌شود. همچنین کانال‌ها باید به گونه‌ای به هم وصل شوند که در طول مسیر هیچ گونه برآمدگی و تیزی وجود نداشته باشد تا ملحفه‌ها به شکل سالم به محل جمع آوری انتقال پیدا کنند.

·        دریچه شوتینگ

از دیگر اجزای مهم در سیستم‌های شوتینگ، باید به دریچه شوتینگ اشاره کرد که از طریق این دریچه‌ها میتوان به انتقال ملحفه‌ها پرداخت. معمولا این دریچه‌ها در اغلب طبقات ساختمان به کار برده می‌شوند تا عمل هدایت ملحفه‌ها به شکل ساده‌تری صورت بگیرد. بیشتر دریچه‌های شوتینگ از نوع بالا بازشو با زاویه 45 درجه هستند که این موضوع نیز قابل تغییر است.

باید اشاره شود که توجه به اندازه مناسب برای مجرای ورودی دریچه شوتینگ بسیار مهم و ضروری است. چرا که افراد باید بتوانند ملحفه‌ها را به راحتی از طریق دریچه به داخل کانال هدایت کنند. در بخش پایانی کانال هم باید یک دریچه انتهایی وجود داشته باشد تا ملحفه‌ها از طریق آن خارج شوند. کلیه دریچه‌ها باید از پوشش عایق محکمی برخوردار باشند. همچنین این دریچه‌ها باید به صورت اتومات باز و بسته شوند تا نیازی به چک کردنشان نباشد.

·        سیستم شستشوی کانال شوتینگ

سیستم‌های شستشو بیشتر برای کانال‌های شوتینگ زباله به کار برده می‌شوند. چرا که شیرابه زباله‌ها میتواند در کانال شوتینگ جریان پیدا کند و سبب آلودگی و گسترش میکروب و باکتری در آن شود. با این حال از آنجایی که در هتل‌ها و بیمارستان‌ها نیز ملحفه‌ها ممکن است آغشته به هر نوع آلودگی و میکروبی باشند، بهتر است در این شوتینگ‌ها هم از سیستم شستشو استفاده شود تا کانال شوتینگ هر از گاهی مورد نظافت و تمیزکاری قرار بگیرد. شستشوی مستمر کانال شوتینگ، تاثیر زیادی بر روی جلوگیری از بیماری‌ها و گسترش میکروب و هرگونه آلودگی خواهد داشت.

نقش کیفیت اجزای سیستم شوتینگ ملحفه در عملکرد آن

بدیهی است هر چقدر کیفیت اجزای تشکیل دهنده سیستم شوتینگ ملحفه بیشتر باشد، سیستم از عملکرد بهتری برخوردار خواهد بود. همچنین با کیفیت بودن متریال به کار رفته در ساخت این شوتینگ‌ها باعث می‌شود تا طول عمر آنها بیشتر شود و برای چندین سال همچون روز اول کارایی داشته باشند. از طرف دیگر کیفیت بالای اجزای تشکیل دهنده شوتینگ ملحفه سبب میشود تا هزینه نگهداری از آنها نیز کاهش پیدا کند. بنابراین کیفیت را در اولویت قرار دهید و حتما از مواد و متریال با کیفیت برای ساخت و اجرای این سیستم‌ها استفاده نمایید.

هزینه نصب و ساخت سیستم شوتینگ ملحفه

 

هزینه نصب و ساخت سیستم شوتینگ ملحفه

 

قیمت نصب سیستم شوتینگ ملحفه و لباسشویی بستگی به عوامل مختلفی دارد. برای مثال تعداد طبقات و ارتفاع ساختمان در این زمینه موثر است. چرا که هر چقدر ارتفاع و تعداد طبقات بیشتر باشد، به کانال با طول بیشتر و همچنین دریچه‌های بیشتری نیاز خواهد بود. در واقع در این شرایط تجهیزات و مواد به کار رفته بیشتر می‌شوند و بر روی هزینه سیستم شوتینگ ملحفه تاثیر می‌گذارند. به طور کلی هر چقدر تجهیزات بیشتر و متریال با کیفیت‌تری در این سیستم‌ها استفاده شود، هزینه اجرای کار هم بیشتر می‌گردد. برای همین بهترین کار این است که جهت اطلاع از قیمت اجرای این سیستم‌ها، با یک شرکت معتبر و فعال در این زمینه تماس حاصل نمایید.

نحوه اجرای سیستم شوتینگ ملحفه

برای راه اندازی و اجرای سیستم‌های شوتینگ، باید به سراغ شرکت‌های طراحی و ساخت این سیستم‌ها بروید و راه اندازی و اجرای شوتینگ را بر عهده آنها بسپارید. این شرکت‌ها در این زمینه از تجارب زیادی برخوردار هستند و قادرند در ظرف مدت زمان کوتاهی به ساخت و اجرای سیستم شوتینگ مورد نظر در ساختمان بپردازند. اجرای سیستم شوتینگ ملحفه هم به همین شکل است و میتوان از طریق شرکت‌های فعال در این زمینه به اجرای این سیستم در ساختمان پرداخت. شرکت‌های فعال در این حوزه باید با استفاده از متریال با کیفیت، راه اندازی سیستم شوتینگ ملحفه را انجام دهند تا سیستم ماندگاری و طول عمر بیشتری داشته باشد.

اجرای سیستم شوتینگ ملحفه توسط سبلان تهویه برودت

این روزها شرکت‌های زیادی در زمینه اجرا و نصب سیستم‌های شوتینگ ملحفه در حال فعالیت هستند که یکی از آنها شرکت سبلان تهویه برودت است. این شرکت در زمینه طراحی، تولید و اجرای انواع تجهیزات انتقال و تهویه هوا به همراه سیستم‌های شوتینگ زباله و ملحفه به شکل کاملا مدرن فعال است. برای همین جهت اجرای سیستم شوتینگ ملحفه میتوانید از طریق این شرکت اقدام کنید. شرکت سبلان تهویه برودت با استفاده از متریال‌های با کیفیت و استفاده از ایده‌ها و فناوری‌های جدید، به اجرای سیستم شوتینگ ملحفه در ساختمان با قیمت مناسب می‌پردازد. از این رو شرکت‌های صنعتی، بیمارستان‌ها، هتل‌ها و سایر مراکزی که به سیستم شوتینگ ملحفه نیاز دارند، میتوانند با این شرکت تماس بگیرند و از شرایط راه اندازی و اجرای سیستم مطلع شوند.