کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری

اگر بخواهیم باکیفیت‌ترین نوع کانال فلکسیبل را معرفی کنیم که هم خاصیت هوا رسانی و هم خاصیت عایق بودن را به‌طور کامل داشته باشد، باید کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری را معرفی کنیم. سازمان استاندارد و مرکز تحقیقات وزارت مسکن و شهرسازی کیفیت این نوع کانال‌های فلکسیبل را به‌طور کامل تأیید کرده است.

کانال‌های فلکسیبل با عایق الاستومری و روکش آلومینیوم لمینیت شده با کمک گرفتن از فناوری روز دنیا و استفاده از ماشین‌آلات مدرنِ روز تولید و به بازار عرضه می‌شوند. درصورتی‌که سایر نمونه‌های کانال‌های فلکسیبل که با عایقِ پشم‌شیشه یا پلی‌استر عایق شده‌اند، علاوه بر آثار منفی و تخریب‌کننده زیست‌محیطی بر سلامت انسان نیز اثر نامطلوب می‌گذارند.

از میان اشکالات دیگر نمونه‌های قبلیِ کانال فلکسیبل (پشم‌شیشه دار یا پلی‌استر دار)، می‌توانیم به جاگیری و حجیم بودن و عمر کوتاهِ آن‌ها اشاره کنیم؛ اما استفاده از عایق الاستومری در ساختار کانال فلکسیبل این معضل را به‌خوبی برطرف کرده است.

ساختار

کانال‌های فلکسیبل پیش عایق الاستومری با ساختار یکپارچه در زمان تولید از جمله کانال‌های هوا با مقاومت بالا به شمار می‌روند. همان‌طور که در این مقاله گفتیم، کانال‌های فلکسیبل پیش عایق عمر مفید بالایی دارند و برای مدت طولانی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری در عین سبکی، انعطاف‌پذیری بسیار بالایی دارد. عایق استفاده شده در کانال‌های فلکسیبل پیش عایق الاستومری ضریب انتقال حرارتیِ بسیار پایینی دارند و مانع انتقال حرارت، صوت و رطوبت از داخل کانال به بیرون و بالعکس می‌شوند.

کاربردها

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری در سیستم‌های تهویه مطبوع، برای سیستمِ رفت و برگشتِ هوا و همچنین به تناسب فصل، برای گرمایش و سرمایشِ محیط استفاده می‌شوند. کانال فلکسیبل در ساختارِ درونیِ خود سطحی متوازن و یکنواخت دارند و در کل، افت فشارِ بسیار پایینی در مسیر هوا ایجاد می‌کنند که این افت فشار نیز در راندمانِ کلی قابل‌اغماض است.

ویژگی های کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری

ساختار فشرده عایقِ کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری، به‌طور چشمگیری از انتقال صوت یا زوزه در مسیر هوا پیشگیری می‌کند. کانال‌ فلکسیبل پیش عایق الاستومری به‌صورت یک کانال هوای تمیز عمل می‌کنند و مانع از بروز هرگونه حساسیت و آلرژی در محیط برای افراد می‌شوند.

این نوع کانال در گستره دمایی بین ۳۰- تا ۱۱۰+ درجه سانتی‌گراد مقاوم است.

از جمله مزایای کاربردِ کانال فلکسیبل با عایق الاستومری می‌توانیم به مواردی همچون امکانِ نصبِ سریع، آسانِ و راحتِ آن اشاره کنیم، به‌طوری‌که نیازی به هیچ نوع پوششِ بیشتر و اضافی نیست.

همان‌طور که اشاره کردیم، استفاده از این نوع کانال‌ها به‌عنوان بهترین و باکیفیت‌ترین لوله فلکسیبل به مجریان ،مهندسین و کارفرمایان توصیه می‌شود.

اجزای تشکیل‌دهنده کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری

لایه داخلی: از جنس آلومینیوم لمینیت شده با مفتول فلزی است.

لایه میانی: از یک لایه عایق الاستومری به ضخامت ۳ میلی‌متر تشکیل شده است که ضخامتِ عایق الاستومری با توجه به سفارش‌های خاص، می‌تواند ۶ میل یا ۹ میل هم باشد.

لایه بیرونی: دیواره بیرونیِ کانال پیش عایق نیز از یک لایه فویلِ آلومینیوم لمینیت شده ضخیم که در برابر پارگی و ضربه مقاوم است تشکیل شده است.