فلکسی بل برزنتی

فلکسی بل برزنتی یکی از انواع کانال‌های فلکسیبل است که در مقایسه با کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی و کانال فلکسیبل کومبی مقاومتِ بالاتری دارد. این مقاومت بالاتر در نتیجه استحکامِ کششیِ بالای این کانال‌ها ایجاد می‌شود. از میان خصوصیات متنوع کانال‌های فلکسیبل برزنتی، می‌توانیم به مواردی مانند انعطاف‌پذیری در عینِ وزنِ سبکِ آن اشاره کنیم. علاوه بر این، کانال‌های فلکسیبل مقاومت لازم در برابر ارتعاش و صوت را نیز دارند.

ساختار فلکسی بل برزنتی

کانال‌های فلکسیبل برزنتی از الیافِ پلی‌استر روکش شده با PVC و فنر به قطر ۰.۹ تا ۲ میلی‌متر تشکیل شده است. محدوده قطرهای محصول کانال فلکسیبل برزنتی بین ۵ تا ۶۰ سانتیمتر است. کانال‌های فلکسیبل برزنتی ، بسته به نیاز مشتری و شرایط محل نصب در شاخه‌های ۵ و ۶ متری تولید و به بازار عرضه می‌شوند. گستره دمایی برای کاربردِ کانال فلکسیبل برزنتی بینِ ۱۰- تا ۶۰+ درجه سانتی‌گراد است. این نوع کانال نیز مثل کانال‌های فلکسیبل فویلی آلومینیومی و فلکسیبل کومبی، مکانیسمِ ساده و آسانی برای نصب و اجرا دارد.

کاربرد فلکسی بل برزنتی

از کانال فلکسیبل برزنتی برای موارد مهمی مانند تهویه اماکن مسکونی، تجاری، اداری و ورزشی و مکان‌های عمومی دیگر می‌توان استفاده کرد. کانال‌های فلکسیبل در سیستم‌های اگزاست (تخلیه هوا) و انتقال هوای سرد و گرم و حتی به خاطر مقاومت بالایی که دارد امکانِ عبور گاز و آلاینده‌های محیطیِ کارگاه‌ها، کارخانه‌ها، سوله‌ها و موارد مشابه را فراهم می‌کند. از کانال‌های فلکسیبل می‌توان برای انتقال گازهای خورنده و بخارهای اسیدی نیز استفاده کرد.