کانال اسپیرال گرد

کانال های گرد اسپیرال با استفاده در سه نوع گالوانیزه، آلومینیوم و یا استنلس استیل از قطر 100 تا 2500 میلیمتر قابل تولید هستند که طول استاندارد شاخه 3 متر می باشد.

این کانالها را میتوان با ضخامت های 0.60 ، 0.80 و 1 میلیمتر و یا به صورت سفارشی با ضخامت های بالاتر ، با توجه به پروژه مورد نظر تولید نمود .

ساختار درز اسپیرال به گونه ای است که ضمن بخشیدن استحکام بسیار بالا به کانال، نیاز کمتری به آویز و فلنچ و سایر اتصالات را دارا میباشد . با ایجاد هوابندی مناسب حداقل میزان نشتی کانال را به دنبال دارد. این در حالی است که سطح داخلی کانال صاف می باشد که نتیجه آن ایجاد حداقل تلفات اصطکاکی است

کانال اسپیرال گرد

مزایای استفاده از کانال های گرد اسپیرال

  • استحکام بالاتر نسبت به کانال های گرد با درز طولی
  • جریان یکنواخت هوا
  • ایجاد صدای کمتر نسبت به کانال چهارگوش
  • افت فشار کمتر نسبت به کانال چهارگوش
  • نصب سریع و آسان
  • کاهش تعداد فلنج ها و ساپورت ها
  • سهولت عایقکاری
  • نمای زیبا جهت محیط هایی با طراحی اکسپوز
کانال اسپیرال گرد

اتصالات برای تقسیم هوا، تبدیل مقطع کانال و تغییر مسیر در شبکه کانال به کار می روند. ساخت اتصالات با در نظر گرفتن تلرانس دقیق صورت می پذیرد که نتیجه آن اتصال مناسب و آسان قطعات به یکدیگر است. کانالهای اسپیرال بستگی به نیاز مشتری از ورق گالوانیزه، آلومینیوم یا استیل قابل تولید هستند.

کانالهای اسپیرال ، دارای مقاومت بسیار بالا می باشد. تکنولوژی ساخت کانالهای اسپیرال، متکی بر دوخت و پرس مارپیچی لبه های نوار فلزی است که طی پروسه رولفرم به صورت نر و ماده در آمده باشد.

چهار لبه فرم گرفته و پرس شده که به طور مارپیچ بر سطح خارجی کانال ایجاد می شود موجب مقاومت و استحکام بی نظیر کانال اسپیرال گرد می شود .

سرعت تولید، مقاومت بالا، شرایط نصب آسان، تحمل فشار و سرعت بالای جریان موجب کاربرد روز افزون کانال های اسپیرال شده است. من جمله در سیستمهای تهویه مطبوع، تخلیه بخارات و گازهای زیان آور و نیزجابجایی پودر و دانه و غلات و صدها کاربرد دیگر.

لوله های اسپیرال ساده در سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی( تاسیسات ) جهت انتقال هوا و گرد و غبار همچنین انتقال مواد زائد مورد استفاده قرار می‌گیرد. ضمنا با توجه به وزن سبک ، ضخامت کمتر و مقاوم بودن در برابر شکنندگی جایگزین مناسبی برای لوله های دودکش سیمانی در ساختمان‌ها می‌باشد به‌طوریکه مورد تایید سازمان نظام مهندسی ساختمان قرار گرفته است.

این کانال ها از قطر 10 تا 160 سانتیمتر با ضخامت های ورق 5/0 تا 2 میلیمتر قابل تولید می باشد.همچنین انواع اتصالات این کانالها شامل سه راهی ، زانو ها ، تبدیل، چهار راه ها ، بست ها ، شلواره ها ، دمپر ، هود و غیره می باشد. این شرکت قابلییت تولید این لوله همراه با عایق های حرارتی را نیز دارد. کانال اسپیرال گرد گالوانیزه موارد استفاده تاسیسات ، انبوه سازی ، مراکز اداری ، تجاری ، کارخانجات ، تونلها ، فرودگاه ها ، پایانه های مسافربری و ... می باشد