دمپر هوابر

در مکانهایی که محدودیت فضا وجود دارد برای اتصال دریچه ها به کانال‌های انتقال هوا برای انشعاب گرفتن از کانالهای انتقال هوا استفاده از دمپر هوابر راهی آسان و منطقی می‌باشد که امکان کنترل جریان هوای خروجی را میسر می کند.

دمپر هوا بر دارای پره‌ای هلالی شکل به اندازه بازشوی روی کانال می‌باشد که با باز شدن در خلاف جهت جریان هوای عبوری در کانال، باعث هدایت هوا به سمت بازشو می شود.

 

کاربرد دمپر هوابر

 

دمپر هوابر یا اسپلیت دمپر، از انواع دمپرهای بین کانالی است که برای انتقال هوا بر سر انشعابات کانال هوا قرار می‌گیرد. در واقع در مکان‌هایی که محدودیت فضا وجود دارد، برای اتصال دریچه‌های موجود به کانال‌های انتقال هوا از دمپر هوابر استفاده می‌شود. این دسته از دمپرها امکان کنترل جریان هوای خروجی را امکانپذیر می‌کنند. همچنین دمپرهای هوابر با داشتن پره‌های قوسی در طول و عرض کانال هوا، به هدایت هوا و جداسازی آن کمک زیادی می‌نمایند. در رابطه با ساختار دمپر هوابر باید اشاره کنیم که این دمپرها دارای پره‌ای هلالی شکل به اندازه بازشوی روی کانال هستند. پره دمپر با باز شدن در خلاف جهت جریان هوا، سبب هدایت یا برش هوا به سمت بازشو می‌شود. هر چقدر پره هلالی دمپر هوابر بیشتر باز شود، هوای هدایت شده هم بیشتر می‌شود. میزان انتقال هوا را هم میتوان از دسته دمپری که روی محور شفت اصلی قرار دارد، کنترل کرد.

ساخت دمپر هوابر

پره اسپلیت دمپر به صورت دوبل و با ضخامت حداقل 80 قابل ساخت است. یک شفت به صورت سرتاسری نیز در بخش بالا قرار می‌گیرد. اگر اسپلیت از نوع دمپر موتوری باشد، شفت به صورت چهارگوش و در صورتی که از نوع دستی باشد، به صورت گرد به سمت دسته دمپر هدایت می‌شود.

قابلیت‌های دمپر هوابر

از جمله قابلیت‌های دمپر هوابر میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

-         گرفتن انشعاب هوا در کانال‌ها

-         قابلیت کنترل به صورت دستی یا الکتریکی

-         امکان ساخت در ابعاد مختلف و متناسب با فضا

-         امکان ساخت با ورق گالوانیزه یا استنلس استیل در ضخامت‌های مختلف

قیمت دمپر هوابر

قیمت دمپرهای هوابر نیز همچون دیگر دمپرها متغیر است و به عوامل متعددی بستگی دارد. با این حال مبنای قیمت اسپلیت دمپر، به ابعاد داخل کانال ارتباط زیادی دارد. این دمپرها اغلب در اندازه 60 در 60 سانتی متر ساخته می‌شوند. اما امکان ساخت آنها در ابعاد و ضخامت‌های مختلف وجود دارد که میزان اندازه و ضخامت دمپر هوابر بر روی قیمت آن موثر است. از طرفی این دمپرها انواع مختلفی دارند که هر یک با قیمت متفاوتی به فروش می‌رسند. از انواع دمپر هوابر میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

-         اسپلیت دمپر پره ایرفویلی

-         دمپر هوابر پشت دریچه‌ای

-         ترنینگ ون

 

 

ویژگی های دمپر هوابر

  • نام محصول : دمپر هوابر
  • متریال : گالوانیزه و استنلس استیل
  • ابعاد : طبق سفارش
  • کاربری : تنظیم میزان دبی خروجی جریان هوا در مسیر کانال ،جایگزین take off جهت خروجی هوا